THE BOOM


The Beatles revival
band & symphonic orchestra

ÚCASTNÍK FESTIVALU INTERNATIONAL BEATLEWEEK 2006 , 2007 V LIVERPOOLU

Prezentace ke stažení ve formátu pdf.
Nabídka spolupráce potenciálním partnerům

Obsah

 1. Úvodní informace
 2. The Boom – Band & Orchestra
 3. Vybrané akce
  • Letní benefiční koncert
  • International Beatleweek
  • 17. Vánoční koncert
 4. Závěr

Přílohy

 1. Koncertní sezóna 2006
 2. Koncertní sezóna 2007
 3. Koncertní sezóna 2008
 4. Členové The Boom & Orchestra
15. Vánoční koncert, kostel sv. Vojtěcha 17.12. 2005
15. Vánoční koncert, kostel sv. Vojtěcha 17.12. 2005

I. Úvodní informace

Koncerty The Boom and Orchestra patří k tradičně hojně navštevovaným akcím.
Letní a Vánoční koncert se staly stálými akcemi, které každoročně navštěvují stovky posluchačů všech věkových skupin.
Vánoční koncert se v posledních letech staly součástí oficiálního programu oslav Vánocních svátku pořádaných městem Ústí nad Labem.
Je snaha každý další koncert připravit o něco lépe, ke spokojenosti návštěvníku.
Koncerty jsou v posledních letech pojímány jako benefiční.
Nejvetším úspechem ve více než desetileté historii souboru je pozvání na festival International Beatleweek v anglickém Liverpoolu.

Tímto materiálem bychom Vám rádi blíže představili skupinu The Boom Beatles Revival Band & Symphonic Orchestra a její činnost.

11. Vánoční koncert 20.12. 2001, Národní dům
11. Vánoční koncert 20.12. 2001, Národní dům

II. The Boom – Beatles Revival Band & Symphonic Orchestra

Skupina The Boom byla založena v roce 1990 studenty ústeckého Gymnázia v Jateční. Již od svých počátku se zabývá reprodukcí písní The Beatles.
V roce 1997 se The Boom rozhodli sestavit symfonický orchestr, díky kterému by bylo možné hrát i náročné studiové skladby s orchestrálními aranžmá, které samotní The Beatles živě nikdy nehráli.. Na 7. Vánočním koncertě v roce 1997 se tak poprvé objevilo těleso čítající asi 15 hráčů na smyčcové, dechové a klávesové nástroje a 5 členný dívčí sbor.
Orchestr se během dalších let své existence neustále vyvíjel a rozrůstal a v současnosti je v databázi bezmála 80 profesionálních a poloprofesionálních hráču, např. z teplické konzervatore, Divadla opery a baletu v Ústí nad Labem, Bendova komorního orchestru, dívčího sboru Luscinia ad.
Vánoční koncerty The Boom, jejichž tradice nebyla za 17 let nikdy prerušena, jsou jednou z nejnavštevovanejších predvánočních akcí. Hudební skupina The Boom oslavila v roce 2005 Vánočním koncertem 15 let výročí svého vzniku. V roce 2006 byl Vánoční koncert oslavou 10. výročí účinkování za doprovodu symfonického orchestru a tedy existence The Boom Beatles Revival Band & Symphonic Orchestra.

Mimo pravidelných Vánočních koncertů má soubor za sebou různé další akce:

 • benefiční koncerty:
  • Koncert na zaplacení právní ochrany DAS pro ústeckou záchranou službu – 27.5.03
  • Koncert pro Centrum krizové intervence 1. 10. 2003 (obě akce v Divadle opery a baletu)
  • Benefiční koncert na opravu klášterní zahrady u kostela sv. Vojtěcha - 24.6. 2006, 23.6. 2007
 • Soubor se dále pravidelně účastní celorepublikového setkání českého Fanklubu The Beatles v Praze na Opatově, vystupuje na plesech, v hudebních klubech, na festivalech apod.
 • Vrcholy náročné koncertní činnosti skupiny s orchestrem:
  • účast na prestižním festivalu Trutnov Open Air v roce 2004 a 2005
  • 15. Vánoční koncert, pořádaný v ústeckém kostele sv. Vojtěcha. Oslavu 15. výročí založení skupiny si nenechalo ujít přes 800 návštevníku
  • 16. Vánoční koncert v Domu kultury města ÚnL – 800 návštevníku
 • Nejvyšší dosaženou metou byla účast na festivalu International Beatleweek v anglickém Liverpoolu v roce 2006 s orchestrem a v roce 2007 v základní sestavě
15. Vánoční koncert, kostel sv. Vojtěcha, 17.12. 2005
15. Vánoční koncert, kostel sv. Vojtěcha, 17.12. 2005

III. Vybrané reprezentativní akce

Letní benefiční koncert

Sobota 23.6. 2007 Klášterní zahrada u kostela sv. Vojtěcha

Letní koncert se stává stejnou tradicí jako vánoční koncerty. V roce 2006 byl poprvé porádán v klášterní zahradě u kostela sv. Vojtěcha. Koncert je komornější obdobou vánočního koncertu. Výdělek, který letos činil 18.510,- Kč byl opět odevzdán na konto sbírky na rekonstrukci klášterní zahrady.
Na koncertě vystoupila jako host ústecká Nirvana Unplugged Revival. Koncert byl pořádán ve spolupráci s ústeckou YMCA, Národním domem, Ústeckým hudebním studiem a městem Ústí nad Labem a byl pomyslným začátkem The Magical Liverpool Tour 2007. Koncert navštívilo 300 posluchačů.

Benefiční koncert v klášterní zahradě 23.6. 2007
Benefiční koncert v klášterní zahradě 23.6. 2007 (1/2) Benefiční koncert v klášterní zahradě 23.6. 2007 (2/2)

LETNÍ BENEFIČNÍ KONCERT 2008 SE ODEHRAJE
V KLÁŠTERNÍ ZAHRADĚ
V SOBOTU 31.5. 2008

International Beatleweek - Liverpool

International Beatleweek - Liverpool

International Beatleweek 2006, 23. – 29. srpna

Beatleweek je nejvetším svátkem všech fanoušku Beatles z celého sveta a jednoznačně mezinárodní událostí. Loňského ročníku se stejně jako předchozích zúčastnily statisíce fanoušku a bylo pozváno více než sto revivalových skupin z celého světa.
Hlavním hostem ročníku byla folková legenda Donovan a dále Tony Sheridan, zpevák který za doprovodu Beatles nahrál LP desku ješte před vypuknutím Beatlemánie. Jedním ze stálých hostů je také skupina Quarrymen složená z prvních spoluhráču Johna Lennona. Na festivalu vystoupil se svojí skupinou bubeník Pete Best, který byl těsně před nahráváním první desky nahrazen Ringo Starrem. Dalšími významnými hosty byly legendární skupiny, které působily v Liverpoolu za času Beatles, jako jsou Searchers, Merseybeats nebo Swinging Blue Jeans.
Hlavní program festivalu se odehrává v největším liverpoolském hotelu Adelphi a v majestátním divadle The Empire Theatre.
Součástí festivalu jsou dále burzy memorabilií a tiskové konference se skupinami a významnými hosty.

Vystoupení The Boom and Orchestra

Počátky jednání o úcasti The Boom and Orchestra na festivalu sahají do května 2004. Pořadatelé tehdy přislíbili několik vystoupení na Beatleweeku 2006. Odměnou za trpělivost byla po náročných jednáních dvě velká vystoupení s orchestrem a dva klubové koncerty v základní sestavě. The Boom se stali druhou českou kapelou, která na festivalu účinkovala.

The Magical Liverpool Tour 2006
The Magical Liverpool Tour 2006

První 30 minutovém vystoupení s orchestrem se odehrálo v Empire Theatre, kde dále v rámci programu vystoupili Quarrymen, Tony Sheriadan a největší hvězda festivalu, britská folková legenda Donovan.
Představení The Boom and Orchestra shlédlo asi 2.500 posluchačů z celého světa na jednom z nejexkluzivnějších koncertu v historii Beatleweeku vůbec. Druhé vystoupení bylo umístěno do Adelphi Hotelu, v jehož prostorách právě probíhala aukce předmětu týkajících se Beatles. Do hlavního tanečního sálu hotelu se prišlo podívat na 1000 příznivců Beatles, kteří soubor odměnili úžasnou atmosférou a v závěru vystoupení i „standing ovation“. Další vystoupení v malé sestavě se odehrálo v legendárním klubu Cavern a poslední koncert v rámci liverpoolského turné se uskutečníl v Crompton’s Bar v Adelphi Hotelu.
Zájezd do Liverpoolu byl pořádán za podpory města Ústí nad Labem v rámci partnerství s nedalekým městem Halton, které poskytlo ubytování.

Empire Theatre 26.8.2006
Empire Theatre 26.8.2006

International Beatleweek 2007, 22. – 28. srpna

V letošním roce odehráli The Boom v rámci festivalu pět klubových vystoupení. Vyvrcholením „Liverpoolského turné“ byl koncert na hlavním pódiu v Cavern Clubu.

Cavern Club 26.8. 2007
Cavern Club 26.8. 2007

PRO ROK 2008 OBDRŽEL SOUBOR THE BOOM BEATLES
REVIVAL BAND AND ORCHESTRA OPĚT POZVÁNÍ NA
INTERNATIONAL BEATLEWEEK V LIVERPOOLU
DO HLAVNÍCH PROGRAMŮ FESTIVALU

17. Vánoční koncert

Sobota 15.12. 2007 Dům kultury města Ústí nad Labem

Benefiční koncert

17. Vánoční koncert byl pořádán agenturou B.B. Art Production a občanským sdružením The Boom ve spolupráci s Národním domem a Městem Ústí nad Labem. Vánoční koncert byl opět pomyslnou tečkou za Magical Liverpool Tour.
V úvodu koncert nabídl projekci dokumentu „Liverpool 2007“. V programu vystoupili tradičně zajímaví hosté, letos to byla ústecká legenda Bonifanti. V hlavní části večera zahráli dvouhodinové představení The Boom Beatles Revival Band and Orchestra. Orchestr vystoupil v maximální sestavě cítající asi 60 hudebníku. Závěr večera patřil klasické čtyřčlenné sestavě The Boom a největším hitům z počátku historie Beatles.
Doprovodným programem byla výstava fotografií z účinkování v Liverpoolu a historie The Boom and Orchestra a v přísálí projekce z minulých koncertu The Boom and Orchestra.
Pro účely akce byl sál speciálně upraven a byla nachystána místa ke stání i sezení. Byly využity i postraní balkóny a lóže.
Po loňské a předloňské zkušenosti byl opět najat nejlepší zvukový a osvětlovací systém Music Data, a dále velkoplošná videoprojekce fy Neubauer.
Součástí vystoupení byla velkoplošná videoprojekce.

Výtěžek koncertu byl předán na konto Oddělení dětské chirurgie Masarykovy nemocnice

17. Vánoční koncert, Dům kultury, 15.12. 2007
17. Vánoční koncert, Dům kultury, 15.12. 2007

18. VÁNOČNÍ BENEFIČNÍ KONCERT 2008 SE ODEHRAJE
V DOMU KULTURY MĚSTA ÚnL
V SOBOTU 20.12. 2008

IV. Závěr

Dovolte abychom Vám poděkovali za Váš čas, který jste věnovali této prezentaci.
Za o. s. The Boom, agenturu B. B. Art Production, skupinu The Boom a celý orchestr,

Hynek Verner a Pavel Nepivoda

PŘÍLOHY

1. Koncertní sezóna 2006 - The Boom and Orchestra

 • Velikonoční koncert – Praha, klub Vagon, Národní třída
  Sobota 15. 4. 2006 200 návštěvníku
 • Zahájení Magical Liverpool Tour – Ústí n. L, kostel sv. Vojtěcha klášterní zahrada
  Sobota 24. 6. 2006 + Vishnu Tattva 80 návštěvníků
  benefiční akce na opravu klášterní zahrady
 • International BeatleWeek Liverpool - Magical Liverpool Tour, festival
  26. – 29. 8. 2006 – 4 vystoupení
  Byla odehrána dve vystoupení velkém obsazení a dvě klubová vystoupení ve 5 – 6 členné sestavě
 • Vánoční koncert – vybraná města ČR
  Pátek 8.12. 2006 Praha Opatov - Setkání Beatlemaniaku
 • 16. Vánoční koncert – Ústí nad Labem, Dům kultury města Ústí nad Labem
  Sobota 16. 12. 2006, 800 návštěvníku

2. Koncertní sezóna 2007 - The Boom and Orchestra

 • Ples všech Ústečanů – Dům kultury města Ústí nad Labem, 27.1. 2007, omezená sestava (dechová sekce, sbor)
 • Rocková zima 2007 Festival Chomutov, Sportovní hala 17.2. 2007
 • Velikonoční koncert – Praha, klub Vagon, Národní třída 7.4. 2007
 • Letní benefiční koncert - Ústí n. L, kostel sv. Vojtěcha klášterní zahrada
  23. 6. 2007, 300 návštěvníku
  benefiční akce na opravu klášterní zahrady
  Na konto sbírky na rekonstrukci Klášterní zahrady bylo předáno 18.510 Kč
 • International BeatleWeek Liverpool - Magical Liverpool Tour
  22. – 28. 8. 2007 – 5 klubových vystoupení
 • Vánoční koncert – vybraná města ČR
  7.12. 2007 Praha Opatov - Setkání Beatlemaniaku
 • 17. Vánoční koncert – Ústí nad Labem, Dům kultury města Ústí nad Labem
  Sobota 15.12.2007

3. Koncertní sezóna 2008 - The Boom and Orchestra

 • Letní benefiční koncert - Ústí n. L, kostel sv. Vojtěcha klášterní zahrada
  31. květen 2008
  benefiční koncert, výtěžek bude věnován na konto sbírky na rekonstrukci Klášterní zahrady
 • International BeatleWeek Liverpool - Magical Liverpool Tour
  22. – 25.8. 2007 – 2-3 vystoupení s orchestrem, 5 klubových vystoupení
 • Vánoční koncert – vybraná města ČR (Praha a další)
  7.12. 2007 Praha Opatov - Setkání Beatlemaniaků
 • 17. Vánoční koncert – benefiční koncert, Ústí nad Labem, Dům kultury města Ústí nad Labem
  Sobota 20.12.2008
16. Vánoční koncert, Dům kultury, 16.12. 2006
16. Vánoční koncert, Dům kultury, 16.12. 2006

Členové The Boom – Band & Symphonic Orchestra